Projekt Mieszkania

zdjęcie

Kłobucka - Warszawa

Opis projektu

To warszawskie mieszkanie pozornie wydaje się bardzo proste i łatwe do zaprojektowania, jednak, jak mówią, diabeł tkwi w szczegółach. A detali, o których można opowiadać, jest tutaj mnóstwo. Na szczególną uwagę zasługuje szklana ściana między sypialnią a salonem, a także konstrukcja przed nią. Ściana wykończona została inteligentną szybą, która staje się przezroczysta, kiedy płynie przez nią prąd, zaś kiedy wyłączymy go, nie zobaczymy, co dzieje się w sąsiednim pomieszczeniu. Przed ścianką znalazła się wcześniej wspominana konstrukcja, która ma być rajem dla kotów. Jeśli się przyjrzysz, zauważysz, że koty będą musiały trochę pomyśleć, aby przedostać się na kolejne poziomy. Aby zaprojektować tę konstrukcję, zamieniłem się na dwa dni w kota :)

Na uwagę zasługują również detale, takie jak uchwyty meblowe. Są to uchwyty krawędziowe, które zostały wylakierowane w kolorze czarnym i wpuszczone we front wykonany z MDF. Dzięki temu zabiegowi, uzyskaliśmy jedną czarną linię na szafie o bardzo minimalistycznym charakterze. Jednocześnie, otwieranie szafek nie stanowi tutaj większej trudności. Pisząc o meblach, warto wspomnieć także o wysokiej zabudowie kuchennej. Mieszczą się tam prawie wszystkie sprzęty kuchenne wraz ze zlewem, który zamykany jest specjalnymi drzwiami systemowymi, schowanymi z boku wnęki, w której mieści się zlew. Zamykając ją, uzyskujemy wrażenie czystości i porządku. To bardzo wygodne i funkcjonalne rozwiązanie.

 

Nawiążmy współpracę

Jeśli masz przeczucie, że to ja powinienem zająć się Twoim projektem, odezwij się do mnie. W wiadomości wyślij rzut przestrzeni, którą chcesz zaaranżować oraz opis zakresu prac. Pokaż mi zdjęcia kilku inspiracji, które przybliżą to, co Ci się podoba. Wiedz, że porozumienie na płaszczyźnie estetycznej jest niezbędne we współpracy projektanta i inwestora.