Projekt Domu Jednorodzinnego

zdjęcie

Kasztanowa - Kraków

Opis projektu

Czystość i harmonia z elementami szaleństwa. Tak nazywam ten projekt. Czystość to przede wszystkim kolorystyka: naturalny olejowany dąb, szarości oraz antracyt łączą się w spójną całość. Na uwagę zasługuje kuchnia, która tworzy wrażenie wstawionego prostopadłościanu do salonu. Dzięki temu zabiegowi ma się wrażenie, że kuchnia mimo tego, że jest otwarta stanowi odrębne pomieszczenie. Meble, podłoga, sufit oraz blat wykonany ze spieku wykonane są w identycznej kolorystyce. To stanowiło nie lada wyzwanie bo trzeba było dobrać różne materiały o tym samym odcieniu. Po długich poszukiwaniach udało się odnaleźć fronty, płytki a co najważniejsze spiek w odcieniu antracytu idealnie komponujące się pod względem koloru i jego odcienia. Bardzo lubię takie zabiegi, gdzie wszystkie powierzchnie stanowią jednolitą całość. Wszystko odpowiednio doświetlona daje niepowtarzalny i wyjątkowy klimat tej kuchni i całemu salonowi. Gotowanie w niej i przyjmowanie gości na pewno będzie sprawiało przyjemność.

Aby nie odbierać kuchni jej mocnego charakteru cała reszta pomieszczenia jest w stonowanych kolorach. Co nie zmienia faktu, że wybija się w nich zabudowa za telewizorem, która została wykonana z przepięknego spieku imitującego marmur. Rudo-pomarańczowy kolor żył spieku dodaje pazura. Całość tego pomieszczenia uprzytulnia kanapa oraz umieszczona za nią fototapeta i duża ilość zasłon. Delikatny element dekoracyjny stanowią lamele wykonane z filcu. Dają wnętrzu dodatkowe wyciszenia akustyczne i harmonijny wygląd. Wszystko to tworzy przytulną atmosferę całego salonu.

Łazienka charakterem nawiązują do głównego pomieszczenia. Jest minimalistyczna i jednocześnie przytulna. Zaspokaja wszystkie niezbędne potrzeby związane z tym pomieszczeniem. Mamy w niej zarówno wannę do relaksu jak i prysznic do szybkiego odświeżenia. A w szafie gospodarczej mieści się pralka z suszarką i jest jeszcze sporo miejsca do przechowywania. Tak właśnie wyglądają moje projekty. Są funkcjonalne i zarazem estetyczne. Czego chcieć więcej?

Nawiążmy współpracę

Jeśli masz przeczucie, że to ja powinienem zająć się Twoim projektem, odezwij się do mnie. W wiadomości wyślij rzut przestrzeni, którą chcesz zaaranżować oraz opis zakresu prac. Pokaż mi zdjęcia kilku inspiracji, które przybliżą to, co Ci się podoba. Wiedz, że porozumienie na płaszczyźnie estetycznej jest niezbędne we współpracy projektanta i inwestora.