Projekt Apartamentu

zdjęcie

Domaniewska - Warszawa

Opis projektu

Projekt tego apartamentu był dla nas wyzwaniem pod wieloma względami. Zaczęliśmy od zmiany układu funkcjonalnego, gdyż klient nie chciał mieć w apartamencie oddzielnej toalety. Zapragnął natomiast dużej łazienki z sauną oraz sypialni z garderobą. Dzięki temu, że zrezygnowaliśmy z toalety, pomiędzy salonem a kuchnią powstał spory pion wentylacyjno-kanalizacyjny, a do pionu przytulony został półwysep kuchenny. Od strony salonu, zarówno pion, jak i półwysep, przysłonięte są i niejako zwieńczone dekoracyjną belką wykonaną ze spieku. Ponadto, pion został częściowo wykończony lustrem, a częściowo frezowanym fornirem dębowym. Dzięki temu zabiegowi uzyskaliśmy wrażenie znacznie mniejszego pionu, co zupełnie nie przeszkadza w architekturze tego wnętrza.

Innym wyzwaniem tego apartamentu było umieszczenie w łazience sauny, tak, aby całość pomieszczenia była w pełni funkcjonalna. Łazienka pomieściła wiele elementów: bidet, WC, prysznic, dużą szafkę z umywalką z ukrytą kuwetą dla kotów (wejście do kuwety zostało umieszczone w ścianie od strony przedpokoju) oraz dużą zabudowę, w której ukryta została pralka z suszarką. Całość zabudowy nawiązuje do innych mebli i elementów dekoracyjnych w całym apartamencie, wykończonych frezowanym fornirem.

Na uwagę zasługuje również bardzo subtelne oświetlenie wykonane z systemowego profilu, w którym ukryte zostały zarówno punkty, jak i linie świetlne. Ponadto, w kilku miejscach umieściliśmy taśmy LED, które wieczorami współtworzą przytulną atmosferę wnętrza. Więcej o tym projekcie możesz przeczytać na naszym Instagramie.

Nawiążmy współpracę

Jeśli masz przeczucie, że to ja powinienem zająć się Twoim projektem, odezwij się do mnie. W wiadomości wyślij rzut przestrzeni, którą chcesz zaaranżować oraz opis zakresu prac. Pokaż mi zdjęcia kilku inspiracji, które przybliżą to, co Ci się podoba. Wiedz, że porozumienie na płaszczyźnie estetycznej jest niezbędne we współpracy projektanta i inwestora.