Oferta

Oferuję usługi w zakresie:

  • konsultacji i doradztwa
  • aranżacji
  • opracowania koncepcji wizualnej oraz przygotowania projektu wnętrza (całości lub wybranych pomieszczeń)
  • nadzoru nad zgodnością realizacji z opracowanym projektem
  • kompleksowej obsługi inwestycji "pod klucz"

Etap wstępny

Projekt wnętrza jest jak garnitur – najlepszy jest ten szyty na miarę – dlatego też przed rozpoczęciem pracy niezbędne jest przeprowadzenie szczegółowej rozmowy z inwestorami w celu dokładnego sprecyzowania ich potrzeb oraz ilości i charakteru prac projektowych.

Jako iż wnętrze powinno być nie tylko funkcjonalne, ale spełniać również oczekiwania estetyczne, staram się jak najdokładniej poznać gust inwestorów: w tym celu odbywamy zwykle kilka wizyt w sklepach z wyposażeniem wnętrz i oglądamy materiały referencyjne.

Koncepcja i układ funkcjonalny

Znając ogólny zarys inwestycji, można przystąpić do opracowania koncepcji i układu funkcjonalnego wnętrz. Na tym etapie istotna jest przede wszystkich funkcjonalność i ergonomia wnętrz.

To niezwykle istotny aspekt w procesie projektowania: niefunkcjonalnie zaprojektowane wnętrze, nawet jeśli jest piękne, może się dawać we znaki przez lata. A przecież radość z jego użytkowania powinna nam towarzyszyć na co dzień.

Wizualizacja pomieszczeń

Kolejny etap to aranżacja przestrzeni przy pomocy kolorów, struktur i tekstur oraz wykonanie wizualizacji pomieszczeń. To dość żmudny proces, jednak dzięki niemu łatwiej przedstawić pomysły i zobrazować klimat danego wnętrza; inwestor także może od razu odnieść się do proponowanych rozwiązań.

Na tym etapie klient ma również okazję zapoznać się z rzeczywistymi materiałami i elementami wyposażenia, które zostały zastosowane w wizualizacji.

Opracowanie dokumentacji

Finalnym etapem części projektowej jest stworzenie dokumentacji wykonawczej, swoistego zwieńczenia wszystkich poprzednich etapów. Na jej podstawie inwestor, ekipa remontowa oraz wszystkie osoby zaangażowane w realizację projektu będą wiedziały, w jaki sposób należy wykonać poszczególne elementy wnętrza.

Realizacja inwestycji

Ten etap może mieć dwa oblicza.

Pierwszym z nich jest nadzór autorski. Na tym etapie zadanie projektanta polega na dopilnowaniu postępu prac oraz ich zgodności z dokumentacją. Nadzór autorski, w zależności od potrzeb, składa się z jednej lub kilku wizyt kontrolnych w celu ustalenia z ekipą remontową wszelkich szczegółów wykonania projektu oraz weryfikacji, czy prace zostały wykonane zgodnie z zamysłem autora.

Czymś innym jest nadzór autorsko-budowlany. Jest to nadzór autorski oraz nadzór i uczestnictwo we wszystkich etapach realizacji inwestycji. W zakres obowiązków projektanta wchodzi wtedy dopilnowanie ekip: remontowo-budowlanej i meblarskiej, uczestnictwo bądź pomoc w dokonywaniu zakupów, koordynowanie prac, spotkania z branżystami, a także wykonanie wszelkich innych prac związanych z realizacją inwestycji.

Chcesz wiedzieć więcej? Spotkajmy się.

Kontakt